O NASZakład produkcyjny firmy BUD-BET s.c


Zakład produkcyjny BUD-BET zlokalizowany jest w Żorach przy ulicy Kłokocińskiej 90 na obszarze 1,5 ha. W skład całego kompleksu wchodzi w pełni zautomatyzowany węzeł betoniarski z czterokomorowym zasobnikiem w układzie szeregowym z bardzo nowoczesnym mieszalnikiem dwuwałowym SICOMA, składem kruszyw, własnym laboratorium, wagą samochodową do 60t i biurem handlowym.w 2017 roku moce produkcyjne zostają zdywersyfikowane poprzez konsolidację węzła betoniarskiego w Jastrzębiu Zdroju zlokalizowanego przy ulicy Energetyków 25. Dzięki temu oprócz większych możliwości produkcyjnych firma Bud-Bet zwiększa jednocześnie zasięg terytorialny działalności firmy.
Plan węzła betoniarskiego BUD-BET s.c.Warto nadmienić, iż proces produkcji betonu towarowego oparty jest o komputerowe sterowanie i odbywa się w nowoczesnej wytwórni betonów. Ponadto nasze przyzakładowe laboratorium (kliknij) nadzoruje każdego dnia produkcję pobierając próbki do badań jakościowych (wytrzymałościowych).

-mówi jeden z właścicieli BUD-BET.

W węźle betoniarskim uzupełnianie zasobników z kruszywem odbywa się za pomocą ładowarek kołowych. Każda z czterech komór silosa szeregowego z kruszywem posiada dwa zamknięcia dozujące poruszane pneumatycznie.. Dozowanie kruszyw przebiega przez przenośnik taśmowy ważący bezpośrednio do kosza zasypowego. Dozowanie cementów z silosów do wagi następuje przez przenośniki ślimakowe. Woda dozowana jest automatycznie za pomocą wagi wody. Cały cykl produkcyjny jest w pełni zautomatyzowany i kontrolowany przez komputer. Dokładność naważenia kruszyw użytych w produkcji betonu nie przekracza 1% co ma bezpośredni wpływ na standaryzację (powtarzalność) i jakość wyprodukowanego betonu.